Minu elu esimesed mälestused on seotud Võru ja vanaisaga. Mäletan, et jooksin neljandalt korruselt alla ja väljusin paraadna uksest pimedasse lumisesse õue. Nurga tagant kimas õuele auto, mis oleks mind ilmselt alla ajanud, kui mu vanaisa mind tagasi ei oleks hoidnud.
Vanaisa oli mu selja taga ja ta oli vihane, ning kuigi ma olin vist kolmeaastane, sain kohe aru, et ta polnud vihane mitte minu, vaid autojuhi peale. Ta karjus ja mina tundsin selles olukorras ennast millegipärast hästi; ma tundsin, et minu vanaisa kaitseb mind, olgu ma ise kui tahes süüdi.
Minu vanaisa oli ülipositiivne mees – isegi kui ta oli tige ja vihane, või kui ta kurtis, siis ta alati naeratas samal ajal. Ja see naeratus oli nii eneseirooniat täis, et mulle tundus, et kuitahes halb mõni olukord ka poleks, on see suures pildis ikka naljakas. Tema lemmiksõna oli «jama», ja see, kuidas ta seda ütles, oli niivõrd muhe: mingit mõtet lõpetades vaatas ta mulle otsa ja pobises «Jama,» ja me mõlemad muigasime, sest lõppkokkuvõttes nii see ju enamasti ongi.
Arvestades, et elu polnud kunagi otseselt kerge, oli vanaisa ise väga lihtne ja laadna olemisega mees. Vanaisa Voldemar ehk onu Volli oli tuntud kui hea ja sõbralik mees, kes käis sõpradega jahil, ja kui seltskonnal õnnestus põtra jahtida, siis tema osa põdralihast ja -vorstist sai jagatud ka naabritele ja sõpradele. Vanaisa ja vanaema olid mõlemad pärit Räpinast, aga oma pere rajasid nad Võrus. Minu ema oli kolmas laps ja teine tütar. Vanaema oli mul tõsine ja töökas, vanaisa vastand. Ta laulis naistekooris ja töötas Võru kaubabaasis ning minu meelest tegi ta maailma parimat kisselli ja mannavahtu.