Eestis ei ole siseturistil probleemi, kuhu minna ja kus peatuda. Piisab, kui avada lehekülg booking.com, ja alustuseks näeb kohe, et Tallinn pakub peatujale valikut 1393 majutuskoha vahel. Tartus on valida 251, Saaremaal 385 ja Hiiumaal 106 koha vahel. Antslas on majutusasuskohtadega kitsam; valida on nelja koha vahel. Kaks siseturisti saavad seal 150–200 euro eest kaks päeva veeta; ühes kohas saavad nad selle raha eest enda käsutusse lausa terve puhkemaja.
Siseturisti probleem ilmneb aga kohe, kui hakata mõtlema, mida sihtkohas teha on. Romantiline nädalavahetus kahele Valgas? Okei, võtan majutuse; kas hind sisaldab ka romantikat ja seksi, mille ma ise väärtusena kaasa võtan? Või rendin sõpradega turismitalu, kus rihm lõdvaks lasta? Ma ei näe ka siin väärtust – mälus peaga pole inimesel vahet, kas ta on Mõnistes, Milanos või auto pagasnikus. Kui joomine on väärtus, siis miks ma ei võiks lihtsalt avalikus kohas juua? Kas kainer on samuti siseturismile suunatud majutusasutus?
Et siis mida inimesel siseturistina siin üldse teha oleks? Näiteks sealsamas Antslas? Üks kord aastas, jah, siis toimub Hauka laat; see on nähtus ja aktiivne tegevus, mõnele sobib, aga muul ajal pole seal vaadata muud peale Vana-Antsla 13-hektarise mõisapargi. Mitu korda sa seda elus näha tahad? Pole seal isegi Andrus Värniku teemalist matkarada. Kui on isu kuulsa odaviskaja radadel käia, pead ise Coopi poe trepil istuvate meeste käest küsima, mida odaviskaja siin tegi, mida viskas ja kustkaudu käis.
Rakveres? Teater on tõesti paar korda aastas põhjuseks linna külastada, aga muus osas saab seal ainult katsuda pulli mune, käia linnuses ja vedeleda spaas. Mitu korda elus sa, inimene, seda suudad?
Haapsalu? Ordulinnus, Ilon Wiklandi muuseum, ja kõik. Lisaväärtusi pakuvad kontserdikorraldajad; Augustibluusi ajal Haapsalus majutusasutused tõepoolest õitsevad. Kolm päeva aastas. 362 päeval aastas ongi ainult Ordulinnus ja Ilon Wilklandi muuseum. Muuseum on tõesti tore. Aga mitu korda sa seda elus külastada tahad?