Ypsilon otsustas väljaande esimese erapooletu ja tõele vastava uudisena avaldada, et Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) koos ameti infoühiskonna talituse juhataja Helen Rohtlaga on minetanud tervemõistusliku ja demokraatliku arusaama ajakirjandusest ja selle vabadusest.
Nimelt soovib TTJA seadusega panna meediateenuse osutajale kohustuse avaldada tõeseid ja erapooletuid seisukohti, misläbi saaks TTJA-st terve meediaturu mõttes sõltumatu meediaregulaator. 30 aastat tagasi nimetati seda riiklikuks tsensuuriks ja sellega tegelevaid ametnikke tsensoriteks.
Seisukoht ei ole ega saa ka kunagi olla tõene ega erapooletu; ainult faktid saavad olla tõesed, aga needki võivad olla erapoolikud. Aastatuhanded filosoofiat ei ole suutnud siiani ära defineerida, mis täpselt on tõde. Me teame, et tõde on see, mis pole vale, ning teame ka, et tõde on see, mis on vastavuses tegelikkusega.
Aga kui hakkame küsima näiteks, kas abort on raseduse katkestamine või lapse tapmine, saame kiiresti aru, et tõe sõnastamine on keeruline, nüansirohke ja avatud ideoloogilisele kallutamisele. Tõe riiklik «reguleerimine» on düstoopilise ühiskonna tunnus. Me võime ka Foucault' eeskujul rääkida tõdede ajaloost ja jõuda järeldusele, et tänane vabadusvõitleja võib olla homme terrorist.
Näiteid sellest, mis juhtub, kui demokraatlikus riigis hakkab riiklik institutsioon püüdlema tõelise erapooletuse poole, ei pea kaugelt otsima. Ühendkuningriigi rahvusringhääling BBC, mis on üritanud kajastuses piinlikult arvamusvabaks jääda, on pälvinud ühelt poolt üldsuse pilkamise, kuna sellised püüdlused on olemuslikult naeruväärsed, teisalt iga poliitilise äärmuse ekstermistide raevulaviini, kuna nonde arust pole BBC kunagi *piisavalt* erapooletu, kuna ei anna sõna igale külahullule, lamevaktsiinieitajale või rohetrotskistile. Kogu ajakirjanduse seaduse sunniga taolisesse tsirkusesse paiskamine teeks Eesti seni sõltumatust meediast naljanumbri, mille üle ka kaugemad naabrid parastada saavad.