Epifanio Ramirezi järgi on arhitektuur alati jaotunud preestrite arhitektuuriks ja sõdalaste arhitektuuriks. Öeldakse aga, et vanast majast on mõttekas alles jätta võimalikult palju.
Apexi arhitektide korterelamu aadressil K. A. Hermanni 8a on üks värskemaid ehitustöid Tallinnas. Hoone varaseimad jäljed pärinevad 20. sajandi alguse kaartidelt. Piirkond on pikema ajaloolise taustaga endine tööstusala, mida läbis näiteks ka raudtee. Hoone oli juba varasemalt läbinud mitu rekonstrueerimis- ja juurdeehitamisetappi. Uusim kihistu enne nüüdset rekonstrueerimist oli tegelikult üsna rahuldavas korras ja fassaadid isegi heas korras. Probleemideks olid peamiselt kasutatud materjalide sobivus nii keskkonda kui ka omavahel, vastavus nüüdisaegsetele ruumikliimaootustele ja energiatõhusus.
Tellija Avalon kaalus aastaid eri funktsioonidega arhitektuurilahendusi, enne kui otsustas korterelamu kasuks. Samuti oli KOV-i spetsialistidega arutatud mitmeid eskiise ja ideelahendusi, enne kui kompromissina jõuti lõpliku lahenduseni. Tulenevalt piirkonna eripäradest ja KOV-i detailplaneeringunõudest (mis oleks rakendunud juhul, kui hoone tihedus oleks hakanud vastama esialgses eskiisis esitatud teemaplaneeringule) otsustati hoone maht kavandada ümbritseva keskkonnaga võrreldes oluliselt väiksemaks.
KOV soovitas jäigalt järgida parkimisnõuet 1,3 kohta eluruumile. Esialgsetes eskiisides plaanitud suuremad hoonemahud oleksid võimaldanud kinnistule vähem parkimist. Suurematele korteritele kehtisid suuremad parkimisnõuded, ent kompromissi, kus erinevas suuruses korterite tõttu vähendatakse kesklinnale omaselt parkimist, KOV ei lubanud.
Katusekalle tuleneb maja varasemast lahendusest (tagasiastega kolmas korrus) ning KOV-i projekteerimistingimustega sätestatud piirangust arendajale ja arhitektile: kas teete detailplaneeringu või lähtute täpselt praegustest hoonesuurustest.
Eelnevast tulenevalt tekkis ka olukord, kus arendaja ressursside tõttu (suur kinnistu, aga väike hoonemaht) tekkis suurem surve teha pigem väikeseid kortereid – parkimiseks ruumi maja ümber jagus. Maja planeeringute lahendused ongi lähtunud olemas olnud hoone ajalooliste konstruktsioonide säilimisest (koridori kandvad seinad säilitati) ja omaniku (KOV-i suunatud) lähteülesandest. Maastiku arhitektuurse lahenduse autori Peep Moorastiga koostöös proovis Apex parkimist maksimaalselt liigendada haljastuslahendustega.