Nõukogudeaegsed inimesed kindlasti mäletavad keemia- ja tuumarünnakuvastast esmaabikomplektikest AI-2. Neid vedeles oranzi värvi plastkarbikeste näol kõikjal lademetes. Sisuks olid antibiootikumid, valuvaigisti promedool, oksendamisvastane ravim etaperatsiin, radioaktiivsusevastased kaaliumjodiid ja tsüstamiin ning närvigaaside vastumürgina mõeldud Taren (vn тарен, maakeeli tareen).
Sariinivastase tareeni peamiseks toimeaineks oli aprofeen; lisaks sisaldas tablett tsüklodooli, klorosiili ja karbakoliini. Nõukogude elu vastu aitas tsüklodool. Paremini informeeritud nõukogude amatöörkosmonaudid ja e-sportlased muidugi teadsid, et iseloomult täpselt samasugust rännakut pakkus ka toonane külmetuse- ja allergiavastane ravim dimedrool, mida nohuse ninaga lastele sisse aeti. Lihtsalt kui tareeni puhul piisas tabletist või kahest, siis dimedrooli tuli vähemalt paar lehte ära nosida.
Sama huvitav kui nõukogude inimese tavaelu oli ka nõukogude psühhonaudi rännak tareeniga. Kui keegi naudiks kõige kõrgemal tasemel suu kuivamist, oleks tareen minu esimene soovitus – see on tareenitripi esimene tajutav ja tähelepanuväärne ilming.
Järgmisena avaldus nõukogude inimesele tareeni rahustav toime – silmalihased lõtvusid, kätte võetud ajalehes muutusid sõnad hägusteks ja loetamatuteks ning hiljem juba kippusid üle serva maha jooksma. See oli mõnus; tollal polnud lehtedes ka trimmis silmalihastega midagi lugeda.
Edasi hakkasid asjad käest kukkuma. Suitsetajal kukkus põlev sigaret neli või viis korda sõrmede vahelt, niisama mitu korda torkas ta endale seejärel tühjad sõrmed suhu. Õnneks leidis põleva sigareti enamasti põrandalt üles. Need kes tegid tareeni kolhoosi viljakuivatites või kusagil heinalakas ja suitsetasid seal, põlesid kindlasti koos kuivati või lakaga maha.
Järgmine osa tripist oli igavus. Midagi huvitavat ei juhtunud, tavaline nõukogude realism, nautleja heitis tavaliselt loobunult voodisse ja jäi magama.