Meeste seksuaaltervis ja emotsionaalne haavatavus on justkui tabuteemad, mille üle ei arutleta avalikult kaugeltki sama palju kui naiste samalaadsete murede üle. Avameelse mõttevahetuse puudumine aga ei tähenda, et meestel poleks probleeme ja kriise. Anonüümne pihitool annab võimaluse jagada oma tõsielulist lugu teistega. Seekord saab sõna mees, keda väärkoheldi seksuaaltervise teenuseid pakkuvas asutuses.
Alustame ehk küsimusest, miks sa üldse soovid rääkida sellest, mis juhtus?
Minugipoolest. Mul võttis pisut aega, et otsustada, mida teha või kuidas sellest rääkida, kuid lähedaste eest pole ma oma kogemust siiski varjanud. Olen sõpradele ja partnerile rääkinud, mis minuga juhtus, ning kõik arvasid, et sellega tuleb midagi ette võtta. Pakuti, et tee kliinikusse kaebus, mine politseisse, pöördu Tervisekassasse... Olin skeptiline, sest tean hästi, millega sellisesse olukorda sattunud ohvrid meie riigis pahatihti silmitsi seisavad. See juhtus minuga privaatses kohas (arsti kabinetis), kus polnud ühtegi tunnistajat. See oli otseses mõttes sõna-sõna-vastu-situatsioon, ja ma kardan, et sellises olukorras minu kui tavalise inimese sõna ei jääks peale arsti omale, kes on oma ala tunnustatud ekspert. See teatav hirm on ka põhjus, miks mul oma loo jagamine nii kaua aega võttis. Nüüd, kus ma olen selle läbi seedinud, olen valmis seda jagama.
Samuti tunnen, et pean oma lugu jagama nende eest, kellega on midagi sarnast juhtunud, kuid kes pole julgenud oma kogemusi jagada samasugustel põhjustel, mida enne mainisin. Hirm selle ees, et äkki olen ise süüdi selles, mis juhtus; häbi, mis sellega kaasneb; teadmatus… Tihti küsitakse ka lähisuhtevägivalla puhul, et miks sa lihtsalt ära ei läinud. Ma ei taha küll nende asjade vahele võrdusmärki panna, aga selle loo puhul mõistsin, kui delikaatne see piir on; kuidas meie kõrvalseisjatena ei saagi tegelikult aru, mis seal olla võis. See, et mina, kes ma pean end elukogenud ja tugevaks inimeseks, sellisesse olukorda sattusin, näitab, kui habras see piir tegelikult olla võib.