Meeleolud Eesti-Rootsi mängu eel olid ülevad, nagu oleks Ernesaks ellu ärganud ja laulupeole tulnud. Seda narratiivi toitis ka Eesti suurima jalgpalliportaali Soccernet hoiak: Lillekülas on täismaja, teeme üleolevale Rootsile uut ja vana.
Selle iseseisvusperioodi-eelse hoiaku «ükskord me võidame niikuinii» või inglastele tuntud «jalgpall tuleb koju» või hoopis pääsukesemärgiga «Eesti, suru / Rootsi vastu muru!» vundament oli aga rabe. Kirjeldab seda küllalt täpselt parafraseering Manchester Unitedi fännilaulust «United Rules» – kõik saadetakse persse.
Estonia, I love them
They are the only team I like
The other ones are shite
And now I’m gonna tell you how I feel
Fuck Belgium and Lukaku
Fuck Kevin de Bruyne you son of a bitch
Fuck Alaba and fuck Austria
Fuck Sweden and Alexander Isak
Fuck Azerbaijan and Fuck Finland
Fuck all you Poros because Viro rules
Narratiiviloomega tegeles enne mängu ka Eesti koondise ründaja Henri Anier, kui ütles, et NOËP olevat jätnud staadionile hea vaibi. Anier on muidu muhe ja tore mees, kuid loo jutustamise suurimaks eelduseks on tingimus, et sa oled võidumees või vähemalt on selleks arvestatav potentsiaal. Nüüd saame siis tegeleda tagurpidi narratiivi loomisega – räägime sellest, et Lilleküla staadionist võiks äkki kontserthalli teha ja spekuleerime, et NOËPile ikka läks väga hinge see Flora euromängu virr-varr, mille tõttu ta kontsert edasi lükati. Ja kõigele lisaks ei olnud antud mängul enam tähtsust, sest võõrsil mängus sai kõik juba otsustatud
Kirsina tordil mäletame valusalt kuu aja tagust konkreetset kolakat, mille Flora sai ühelt Rumeenia satsilt. Siinkohal meenub Eesti jalgpalliajakirjanike seas levinud (suisa alateadlik) arusaam juhtudeks, kui läheb kehvasti: kurat, vastane oli mängitav, aga kõik meie vead kasutati ära, muidu olime mängus sees! Tell us more, sunshine.