Riike, kuhu tahaks elu jooksul jõuda, on mitmeid, ent India ei ole minu jaoks kunagi esikohal olnud. Vahel olen unistanud joogaretriidile minekust või muust taolisest, aga kindlasti pärast mitme muu riigi külastamist. Kui aga sõbralt Indiast pulmakutse saabus, leidsin, et just see on kogemus, mille nimel olen kohe valmis Indiasse minema.

India pulma peigmeest Rajati kohtas esiti mu abikaasa ülikoolis antropoloogiat õppides. Võib öelda, et tegemist oli sõprusega esimesest silmapilgust: Rajatist sai perekonnasõber, keda meie kaasasime oma ringkonda ja tema omakorda meid enda omasse; see sümbioos oli väga rikastav. Rajat ise jättis Eestisse maha mitu lühidokumentaali, mille temaatika ulatub sügisese pööripäeva tähistamisest Thule Lee seltsis kuni erivajadustega inimesteni Pahklas. Me polnud Rajati näinud juba viis aastat ja loomulikult oli pulmakutset saades meie esimene reaktsioon kindel nõusolek.

Rajat lõpetas magistriõpingud Tallinnas 2018. aastal ja jätkas kohe doktorantuuriga Kanadas. Seal kohtus ta ka oma tulevase naise Ranaga, kes on pärit Liibanonist. Nad abiellusid tegelikult juba 2021. aastal, aga COVIDi-piirangute tõttu jäi tseremoonia tagasihoidlikuks ja pruutpaar pidi kandma maske. Ja kuigi neil on praeguseks juba laps sündinud, ei olnud peigmees isegi pruudi perega näost näkku kohtunud. Seega oli asi nende jaoks selge – pulmad peavad saama korralikud!

Kommentaarid
Copy