Ei juhtunud midagi huviväärset selles alevikus, kus ühel pool maanteed oli paarkümmend kahe- või kolmekorruselist kortermaja, lasteaed, pood, sovhoosikontor, sovhoosisöökla, inimeste aiamaad ja kaks bussipeatust.
Tõsi, oli korstnajalg, mille varjus kohalikud noored proovisid koguneda, ja kindlasti pruugiti just seal ka elu esimesed suitsud ja napsud. Aga täiskasvanute silmad olid kõikjal, kõike kommenteeriti kodudes, võõrad asjad arutati iga viimase kui detailini läbi – oli selge, et see korstnajalg ei paku kellelegi mingit varju.
Talvine liuväli ja kelgumägi
Üks oli kindel – talveks oli alati kuskile hoovi jäetud küngas kruusa või mullaga. Ja kui lumi sadas maha, võeti küngas kasutusele suure kelgumäena. Aeg-ajalt oli õhtuti keegi kelgumäge kohendanud – tekkisid hüppekad ja paljaks kulunud lapid; nõlvale valati vett, et oleks jääd ja saaks veelgi ägedamalt liugu lasta. Iga päev oli nagu vastlapäev ja sõideti ainult pikki liuge. Talve jooksul kulutas igaüks läbi mitu kelku.
Kui ilmad läksid päriselt külmaks, oli samuti kindel, et ühel päeval võtavad kellegi isad või vennad lumelabidad kätte ja lükkavad palliplatsi lumest puhtaks. Seejärel tuuakse välja voolikud ja plats ujutatakse veega üle. Seda tehakse vähemalt kahel õhtul ja nii saavad alevikulapsed endale korraliku liuvälja. Kui see kord sündis, kasutasime iga võimalust uisutamiseks, kuni jääd jätkus. Ainult siis, kui poisid mängisid hokit, tuli uisutamata olla. Koju tagasi lonkides sai tuju tõstmiseks uisuteradega teeäärsetest kividest sädemeid välja toksida; oli ka täitsa tore ajaviide.