Üks mäng, mida ma mäletan end mängimas, kui koolist tulin ja trepikotta sisenenud olin, käis järgmiselt. Kuna ma ei teadnud, mis mind kodus ees ootab, tegin endaga kokkuleppe: kui jõuan esimestest treppidest üles enne välisukse sulgumist, pole ema närviline ja tige. Muidugi ei sõltunud ema tuju minu fantaasiamängust, aga nii sain ma luua enda jaoks vähemalt kujutelma, et suudan oma käitumisega emotsionaalset maastikku reguleerida.
Võimalik, et taoline fantaasiamaailmasse põgenemine, mida süvendas veelgi hilisem huvi ilukirjanduse vastu, on mänginud suurt rolli minu psüühika ja emotsionaalsuse kujunemises. Sõnaline võimekus, mis selle tulemusel on keskmisest inimesest võib-olla rohkem arenenud, ei ole mul samas aidanud eskapistlikest kalduvustest hoiduda. Paradoksaalselt on see pigem kujundanud välja võime kõike paremaks mõelda, kui see tegelikult on – sest tegelikkus on olnud väljakannatamatu. Seega on sõnadega loodud maailmades viibimine olnud reaalse sotsiaalse kommunikatsiooni aseaine.
Neid ravimeid, mis mulle haiglas kirjutati, ei hakanud ma kodus edasi võtma. Psühhoose saab laias laastus eristada kaheks: valede ainete koostarbimisest tulenevateks ja sellest sõltumatuteks. Samas, kuna inimeste neurodiversiteet on sama kirju kui bioloogilised eripärad, võib mõni ka ühest mahvist kanepist psühhoosi sattuda. Minul ei ole kalduvust skisoafektiivseks häireks või skisofreeniaks, mille puhul antipsühhootikumide ja teiste ravimite tarvitamine psühhoosi maha saamiseks ja ärahoidmiseks oleks hädavajalik ja pikaajaliselt kasulik raviskeem. Tõtt-öelda ei tea ma siiani, mis oleks olnud kõige parem lahendus, et mind maha rahustada, aga akuutosakond seda igatahes kindlasti polnud. Tagantjärele olengi tihti mõelnud, et kloostrile omane rahu ja lihtsatele tegevustele keskendumine oleks taolises olukorras parim. Ülestimuleeritud aju vajab puhkust, korralikku und, tervislikku toitu ja rahu. Tõenäoliselt aitaksid ka vitamiinid ja kerge füüsiline koormus ning igasuguse stressi vältimine vähemalt pool aastat.