Eesti poliitikamaastikul on tormised ajad. Autoaknad on udused. Vihma kallab peale ja seda, mis skafandris toimub, on raske mõista nii vaatlejatel kui ka asjaosalistel.
Selles kirgede tormis on peaministriks inimene, kelle kompetents piirdub välisministri omaga, riigikogu esimeheks aga inimene, kes tahaks koduaias vorstikesi küpsetada ja kaheksast viieni suures korporatsioonis osakonda juhtida. Läinud on aga teisiti. Selle asemel, et isekesksis kannatada, on nad otsustanud teha nietzscheliku hüppe üliinimlikkuse poole. Kannatame me kõik, kõik see laulurahvas. Nemad aga jätkavad enesele valede korrutamist – ma suudan, ma suudan! Nagu on nentinud ka Sun Tzud ja Machiavellit lugenud Tony Soprano: «You’re born to this shit. You are what you are.»
Nüüd, sügise saabudes, on aga tänase artikli peategelase isiksus hakanud murenema. Oma erakonna etteotsa tal enam asja ei ole, leiab ta ise. Altruistlik noormees, loovutab osa oma varjudemängu käigus tekkinud maskist. Edusammud needki, ise asi, kelle kõrvad selle otsuse tagant paistma hakkavad. Eesti 200 reaalne seis on lihtne – nii nagu kõik teed viivad Rooma, nii viivad kõik teed kahesajatajad tagasi Kristina Kallase turvaliste käte vahele. See on objektiivne reaalsus.
Muidugi on Hussar samal ajal veel oma vanas minas kinni. Nimetab ta ju oma mantlipärijateks nii Hendrik Terrast, Igor Tarot kui ka Liisa-Ly Pakostat. Arusaadav – kui mantel on kitsas ja aina kitsamaks läheb (toetus ju langeb!), ongi tegemist justkui matrjoška avamisega. Hendrik Terras võib olla sümpaatne vend Kroonika veergudel – isa on kindral, ise käib samuti metsas paugutamas –, aga temaga on alati doriangraylik varjupool. Peeglisse vaadates kipub üle õla piiluma BSH blond pea ja naeratus, mis ütleb: «I’m the real winner here.»