Jõesuu külas polnud muud kui pood, kõrts, looduskaitsealune mänd, paar silda ja «Hostel» – nii nimetati rahvasuus kunagist Pääsupesa lasteaeda Säde sovhoosis. Hostelis olid tol hetkel raamatukogu, postkontor ja terve tuhanderuutmeetrine maailm – nimelt oli Hostel meie oma nii, nagu tollal olid õnneks veel meie omad ka suved.
Meie omad olid Hostelis veedetud suved ja kõik muu, mida nimetada ja katsuda andis, nagu koridoriuks raamatukokku ja postkontorisse, kiiged kortermajade ees, jõgi, mis vanainimeste parvmatuslaibad hooldekodust vast Toonelasse-Manalasse saatis, ja muidugi lõputud kruusateed igasse ilmakaarde, mille peal andis päevad läbi põlvi sodiks kukkuda.
Hosteli suurust on keeruline kirjeldada, eriti arvestades, et seda ümbritsev küla oli nõnda pisike ja pikim hädavajalik marsruut oli kahesaja meetri pikkune ots poodi ja kõrtsu, mis ei tundunud palju pikem tee joosta kui ühte maja otsa ja tagasi. Lasteaiaealise jaoks mahtus ühte majja ära terve maailm ja enam, nagu kahtlus, et tahmases katlaruumis elab maailma vanim mees, kes end majaelanikele näitamata maja soojaks kütab ning et magamistubadesse viiva koridori keskel on parketi all peidus põhjatu auk.
Mälestused suvedest Jõesuus on katkendlikud, aga päevakava oli tol ajal kindel – jookse poodi, mangu välja üllatusmuna, mängi sellest koorunud mänguasjaga päevake-paar ja põleta see grillis suurest igavusest kärsahaisuseks känkraks, mõni naabriplika pealtvaatajana kõrval. Vahel võis poest osta ka ajakirja või jäätise, või vaadata raamaturiiulis kõigi raamatute pildid läbi. Või uurida jälle «Kill Billi» DVD karbil verikollases kostüümis Uma Thurmanit ja kukkuda tema eeskujul põlv marraskile. Telekaga oli alati mingi jama; filme ei olnud võimalik päriselt vaadata, aga alati võis DVD-karbi piltide ja kirjelduse alusel süžeid välja mõelda. Kui arvuti taha sain, võisin vennaga pool tundi eepiliste feilide kogumiku traumapunktivääriliste vigastuste üle itsitada, aga sujuvalt jooksev video ja internetiühendus olid üldjoontes privileeg.