Kuulsaim juut kultuuriinimestest on praegu Steven Spielberg, kelle väljaütlemised mõjutavad kahtlemata maailma seisukohta Iisraeli ja Palestiina konfliktis.
Muslimgauze, kelle austajate hulka kuuluvad Eesti tuntud muusikud ja näitlejad, omandas müstikaoreooli asjadekombinatsiooni tulemusena. Ta kasutas plaatidel Palestiina ja teiste moslemiriikide teemalisi pealkirju ja stiliseeritud pilte. Ta andis muusikat välja kõikide plaadifirmade alt, kes tema poole pöördusid, mitu plaati aastas, kokku üle saja, stiiliks läbistamatuna tunduv ambient. Ta suri 37-aastaselt ootamatu verehaiguse tõttu.
Inglise post-industrial-grupi O Yuki Conjugate liige Andrew Hulme esines Muslimgauze'iga Jaapanis ja jagas temaga nari. Kõige elavamalt mäletab ta Muslimgauze'i sinakaspunaseid jalgu, millelt pudenesid nahatükid – Muslimgauze liikus Tokyo jäistel jaanuaritänavatel plätudes. «Oli selge, et tema tervis pole korras,» meenutab Hulme plaadikarbiga «Chasing the Shadow of Bryn Jones» (2014) kaasnenud raamatus.
Muslimgauze'i muusikat ilmub endiselt igal aastal. Tema peamine plaadifirma Staalplaat ei soovinud pärast surma tema muusikat välja anda, mille peale muusiku vanemad ütlesid aga, et viskavad siis lood prügikasti, ja palusid autoritasu annetada heategevuseks. Staalplaati juht Geert-Jan Hobijn heldis. «Tema muusika läks järjest paremaks,» arvab Hobijn.
Staalplaat väljastas tänavu plaadid «Home Demo Tracks» ja «The Remix», mis on samuti ilmselt demo. Muslimgauze pakkus tihti plaadifirmadele üheksat remiksi ühest oma loost. Pealkirjadeks on numbrid. Meloodilisus jääb alla Muslimgauze'i eluajal ilmunud muusikale, kuid neid vinüüle, CD-sid ja kassette valmistatakse mõnisada tükki ja müüakse läbi.
Neurootilisuse mõõdukas tase võib olla kasulik, tuua kaasa suurema motiveerituse ja produktiivsuse. Muslimgauze hakkas palestiinlastele kaasa elama 1982. aastal, kui Iisrael surus Liibanonis maha seal paiknevate PLO võitlejate rünnakuid, teda pahandasid aga juba varem NSV Liidu sissetungid Afganistani ja Poolasse. Ta uuris olukorda Pakistanis, Tšetšeenias ja teistes moslemiriikides ning mõistis, et konfliktides on süüdi lääne huvi maavarade ja võimu vastu.