Earthil ilmus novembris 30. aastapäeva versioon plaadist «Earth 2». Kunstlikud süsteemid täidavad muuseumide rolli.
Kui soovisin bändiga vestelda, küsis Earthi plaadifirma Sub Pop: aga miks me peaks? Public Image Ltd tõmbas Rock Summeril kohale 100 000 kuulajat, ütlesin. 35 aastat hiljem esines pungipioneer John Lydoni ansambel Tallinnas oluliselt väiksemas kohas, jätsin ütlemata.
Earthi populaarsus on liikunud teistsuguses suunas. Earth pani alguse drone metalile ja nende mõjusid on ka post-rockis, näiteks Sigur Rósis. «Earthi tähendust Ameerika undergroundis on keeruline ignoreerida,» kirjutas Mihkel Raud 2006. aastal Eesti Päevalehes. «Earth 2» sünnipäevaplaadil remiksivad bändi sõltumatu muusika korüfeed Kevin Martin, Justin K. Broadrick ja eksperimentaalse Maini liige Robert Hampson.
Earth, Boris ja Sunn O))) kõlavad «The Limits of Controlis» Jim Jarmuschi filmimaastike inspiratsiooniallikatena. Earth väljastas hilisemal perioodil plaate Sunn O)))-le kuuluva plaadifirma alt. Jaapani bänd Boris, kes 2023. aastal lõpuks Eestisse esinema jõudis, tegi oma plaadist «Absolutego» Earthi auks Special Low Frequency Versioni. Nende tippteos «Flood» (2000) koosneb 70-minutisest palast. Boris oli maineka avandgardajakirja The Wire kaanel.
«Earth 2» kaanel on hobused. Tillukesed, nurgas. Raamitud on tühjus, mitte pilt. Earthi vedaja, pika halli habeme ja parkunud nahaga Dylan Carlson on minevikuga mees. Nagu tegelane mullu surnud Cormac McCarthy mõnes karmi maa romaanis. Veini kohta öeldakse vahel earthy. Seda mullatunnet tekitab geosmiin. Teadlased pidasid mulda veel sadakond aastat tagasi lihtsalt maas vedelevaks sodiks, mille sees taimed miskipärast eelistavad kasvada.