Teises ehk eelviimases intervjuu osas räägib ukrainlasest snaiper «Kass» Ypsilonile lähemalt oma tööst, väljaõppest, relvaeelistusest ning sellest miks ei ole normaalne loendada seda, kui palju vaenlasi sa oled tapnud. Kas sa tead, kui palju prügikotte sa oled oma korterist elu jooksul välja kandnud? Esimest osa intervjuust saad lugeda SIIT.
On teada, et igas sõjalises konfliktis alahindab iga leer oma kaotuseid ja ülehindab vaenlase kaotuseid. Kas 30 000 hukkunud venelast tundub sinu jaoks usutav arv?
Ausalt, ma ei tea üldse, mida uskuda. Iga päev, kui ma vaatan väidetavalt peastaabi andmetel rajanevaid teateid, öeldakse, et langes 100, 150, 200 inimest. Mitte kunagi ei ole mu kuulnud arve nagu 52, 107 või 14. Need on väga ilusad numbrid, ja ma ütlen teile — sada hävitatud vaenlast on kuradima palju. Need arvud on ümardatud. Selles mõttes meeldivad mulle ka meie inimesed; neid ei huvita, kui palju sellest infost tõele vastab. Nad ütlevad lihtsalt: „Äge! Me tegime neile säru!” ja taluvad seda edasi. Meil on sindrima palju radikaalseid blogijaid, kes leiavad, et see ongi õige hoiak, et ei ole vaja tekitada inimestes tülpimust või paanikat.
Loogiline, sest tegelikult on võimalik elanikkond kiiresti muuta reaktiivseks massiks, mis ei oska käituda.
Küll aga kaob ka meie elanikkonna huvi mille tahes vastu üsna kiiresti. Kui rääkida pidevalt, et kõik on kombes, siis kaotab sõna „kombes” oma väärtuse. Nende õhuhäire-sireenidega on samamoodi. Kes läheb enam alla keldrisse? Mitte keegi. Sest inimesed on väsinud, nad on sellega harjunud. Valitsus ütleb küll, et sireene ei tohi eirata, aga mis siis, kui häire huilgab omaette kuus tundi ja mitte midagi ei juhtu? See on nii rumal ja mõttetu. Täpselt sama lugu on kindralstaabi teadetega; inimesed harjuvad nendega ära. Aga, tead, kui sa usud, et kõik on suurepärane, aga inimesed küsivad ometi endalt küsimusi stiilis „Miks me ei ole veel Khersonit või Melitopolit tagasi vallutanud?”... Jah, praegu on Khersoni piirkonas vasturünnakud käimas ja need on suhteliselt edukad. Aga kuidas üldse sai juhtuda, et linn jäi pikalt okupeerituks? Nagu [Ukraina presidendi nõunik Aleksey] Arestovich märkis — see linn kaotati [vn vulg projebali]. Kuidas see juhtus?