«420» on teadvust muutvate ainetega kursis olevate isikute seas tuntud numbrikombinatsioon, mis viitab kanepile – «420» võib tähendada otseselt kanepit, osutada kellaajale 4.20 või kuupäevale 20. aprill. Alguse sai see viie keskkooliõpilase omavahelisest paroolist.
Osa saamislugudest muudetakse tehislikult liiga keeruliseks ning nõnda on juhtunud ka mõistega «420»: külge on poogitud kuulsusi, et 20. aprillil sündis Adolf Hitler või suri Bob Marley; tehnilisi teadmisi, et kanepis on 420 erinevat keemilist komponenti; või juriidilisi teadmisi, et politsei kasutab kanepiga seotud kuritegudest rääkides koodi 420. Jah, Adolf Hitler sündis 20. aprillil, aga kuidas peaks üks jõledamaid inimesi olema seotud kanepiga? Bob Marley suri tegelikult 11. mail, kanepis on üle 500 komponendi ja ükski ment ei kasuta koodi 420 kanepiga seoses. Ainuke tõeliselt huvitav kokkusattumus on see, et Albert Hofmann võttis teadlikult esimest korda LSD-d 19. aprillil kell 16:20 ja sellest on alguse saanud Bicycle Day tähistamine (loe maailma esimesest LSD tripist siit).
«420» on ajapikku omandanud sellise kurioosse aura, et inimesed arvates peaks selle taga olema midagi keerulist, saladuslikku ja samas totaalselt geniaalselt. Tegelikult sai kogu asi alguse hoopiski lihtsamatel põhjustel ja detailidesse süübides absoluutselt kergemini mõistetavatel kui näiteks absurdsus nagu Hitleri sünnipäev. Lugu saab alguse 1971. aastal hipide ja muude karvaliste vallutatud Californias, täpsemalt Marini maakonnas San Rafaeli linnas ja selle keskmes on viis keskkooliõpilast.
San Rafaeli keskkool oli tollal nagu iga teine kool USA-s, sama võiks öelda ka linnakese enda kohta. Eriliseks võib seda linnakest pidada vast seetõttu, et too asus San Franciscole suhteliselt lähedal ja sellepärast oli ka linnakeses piisavalt palju karvaseid kanepinautijaid. Ka keskkooliõpilased Steve Capper, Dave Reddix, Jeffrey Noel, Larry Schwartz ja Mark Gravich tegelesid tollal aktiivselt kanepi suitsetamisega. Kuna peale kooli hängisid nad tihti ühe seina ääres, siis hakati sõpru kutsuma Waldos'teks (Waldo Steve jne) – sõnamäng, kus inglisekeelne 'wall' saab 'os'-mitmusliite, eestistatult võiks öelda Seinod vms. Keskkool lõppes enamasti kell 15.00 ja osa Waldodest käisisid peale seda trennis, mis lõppes kell 16.00. Kella 4-st olid nad vabad ja 20 minutiga jõudis riideid vahetada ning õigesse kohta poistega kokku saama lipata. Nii lihtne võikski kogu asi olla, et kool ja trenn panid aluse ühele tuntuimale numbrikombinatsioonile, aga juurde tuleb üks väike lisanüanss.