Tegin endale mõned aastad tagasi tsikliload, kuna targemat polnud teha ja koroona-ajal oli see üheks vähestest asjadest, mis oli millegipärast võimalik. Seejärel ostsin mootorratta ja siiamaani ei kahetse, arvestades, et terve Tallinn on praegu üles kaevatud ja ummikute kõrvalt saab rattaga oma asjad kiiremini aetud...
Teisel sõiduaastal panin Sõpruse ringil külje maha; oma viga, ei hoidnud pikivahet. Bolti rendiautoga vene mees lõi ees pidurid blokki – teda oli jalakäijate ülekäigu poole tormav kõrvaklappidega jalakäija hirmutanud – ning mina tema taga pidurdasin kaldes mootorrattal esiratta alt. Klassika.
Kui püsti sain, seisid mu kõrval nagu maa alt välja kasvanud kaks politseinikku, mees ja naine. «Jäid terveks?» küsis naispolitseinik. «Jaksad ratta üles tõsta?» küsis meespolitseinik. «Jah,» ütlesin, ja lubasin, et kui sain ratta pikali, saan püsti ka, ja kuidagi saingi. Omajagu olin vist šokis, värinad jooskid üle keha.
«Kas kiiver sai kolksu,» küsiti. «Jah sai,» vastasin. See soovitati välja vahetada, viga saanud ratta kohta öeldi aga, et armid ainult kaunistavad seda... Seejärel politseinikud lahkusid.
Ei mingit tänitamist, ei pandud puhuma, olid hoolivad nagu päris inimesed, veendusid ainult, et minuga on kõik korras, ja siis siirdusid omi asju ajama. Ajasin ratta teepeenrale, kogusin ennast seal pisut, mõtlesin, et näed, lõpuks ometi politseiga üks meeldiv kohtumine ka.
Kuu tagasi sõitis mu vanem poeg tsikliga politseinikele radarisse. +25 üle. Sõbrad olid enne teda tanklast minema pannud ja eks ta üritas neid kätte saada. Suurem häda oli, et ta ületas kiirust 1200-se Gessuga, mida ta olemasolev A1-kategooria ei lubanud. Seega +25 ülekiirust ja lubadeta sõit. Oma viga, aga kokku suht paha lugu. Politseinikud vaatasid poisi lube ja ütlesid, et okei, kui kuu ajaga A-kati ära teed, saad ainult kiiruse eest. Jällegi – kaks normaalset politseinikku, kust nad selliseid võtma on hakanud?