Ypsilon rääkis 1990-ndate aastate ööelu olmest nelja inimesega, kes tollal noored olid, et nende mälestusi koguda – sellest, kuidas pidutseti ja mis oli ajastule omane. Pidu oli kogu aeg, pudel viina oli käekotis ning kanda olid kinnitamas erinevad uimastid, mis ei ole siiani ööelust kadunud.
1990. aastatel Eesti ja eestlased alles avastasid end. Avastati uut marki ja tüüpi alkohole, Tuplat, Mehukattit [Soome päritolu 1,5 liitrised mahlakontsentraadid – Toim.] ja poppers'it. 1992. aastal tuli kroon, 1994. aastal lahkusid viimased vene väed, kümnendi teises pooles oli Eesti enim Kesk- ja Lääne-Euroopas per capita välisinvesteeringuid saanud riik, 1996. aastal avati Tallinna börs, 1999. aastal liituti WTO-ga. Kõigi suurte muutuste ja arengute tuules tuli noortel ka noorteks jääda: kuitahes nõrk ei olnud valuuta või kui ropp see aeg täna tagasi vaadates ka ei tundu, pidu tuli ikka pidada.
Inimestele ei tule üllatusena 90-ndate vägivallarohkus, aga leidus ka argiseid asju, mis tunduvad täna ebatavalised. Liisa meenutas, et tol ajal juhtus palju nõmedat: näiteks see, kui pidid oma riided garderoobist välja ostma. Tema isa käis toona Soomes tööl ja tõi talle omakorda ilusaid riideid. Kord Silva baaris andis ta enda nahkjope koos sõbranna omaga ühe numbri all ära, tagasi saadi aga ainult sõbranna jakk. Ent see ei olnud ainult Silva fenomen – samasuguseid asju juhtus tal ka Nightmanis kümnendi lõpu poole.
Teistes asutustes võis vahel näha, kuidas turvamehed klientidega vägivallatsesid, kuid alati «õigeks jäid». Pahatihti vaikiti nende teod maha ja läbiklohmitud kliendid pidid öö kongis veetma. Eriti tavaline olevat see olnud Viru piirkonnas tegutsenud ööeluasutuste puhul. Linnahallis asunud Lucky Luke'i tualettide kohta levivad sarnased legendid – mõned mehed väidetavalt ei julgenud seal asjal käia, sest alati võis kindel olla, et saab peksa.