Mulle meeldib jälgida ja vaadelda inimesi, olen seda teinud ilmatuma pikalt, enne kui teadsin seda antropoloogiaks nimetada. Ka lõuksitamist annab antropoloogiliselt vaadelda. Eks vähe arenenud debiilikuid peab ka uurima.
90-ndate lõpu ja 2000-ndate alguse Väike-Õismäe oli tore koht üleskasvamiseks: kool oli kiviviske kaugusel, kivi oli rahaviske kaugusel, putkast sai lahtist tobi osta ja paralleelklassivend oli Bemmi-Kristjan. Lisaks sai teha kõvasti sporti, näiteks vene kampade eest ära või neile järele joosta. Lapsed olid sõbralikud ja sõbrad lapselikud. Mida sõbralikum tüüp, seda lapselikum hüüdnimi.
Minu hüüdnimi oli Sifka ja mul oli ka teisi sõpru toidunimedega. Tihti oli hüüdnimeks pärisnimi, millele on lisatud omadussõna. See on suht okei, kui sul klassis kolm Madist, siis üks on Paks-Madis, teine Pikk-Madis, kolmas Sitanäpp-Madis. Jamaks läks enamasti siis, kui omadussõnaks oli «hull» või, mis veel hullem, «sego».
Tänapäeval on veidike keeruline kedagi Hulluks või Segoks kutsuda, isegi mingid tattninad teavad, et on olemas igasugused häired ja vaimsed probleemid – kellel sõber saab tablakaid, kellel lempar youtuber on woke'iks koolitanud. 90-ndate lõpp ja 2000-ndate algus oli selline aeg, et klassiõed ütlesid ilma igasuguse süümepiinata: «Mine arene veits, mingi taun oled või?» Selline aeg, et sul kindlasti oli üks tuttav, keda kutsuti Hulluks-[sisesta nimi], ja praegu mõtled, et jessas, ta oli ju täiesti spektri peal, võimalik, et konkreetse puudega, ja ta vanemad lasid tal meiesugustega õues hulkuda.
Üks hetk sattus tutvusringkonda Sego-Vallo nimeline tüüp, reaalselt kuskilt kännu alt lampi tekkis Õikale. Hulludega on tihti tunne, et ei tahaks neid niisama mõnitada, nagu kahju või nii. Segodega seda ei ole. Ka Sego-Valloga ei olnud seda «mul natuke kahju sellest vaimse puudega poisist»-mõtet. Ei, Sego-Vallo oli värdjas, kelle käed vehklesid iga asja peale, naeris peenikese häälega, kui oli kellelegi ilmaasjata vastu lõugu andnud, käitus tütarlastega väga inetult ja oli muidu selline konkreetne alaealine türapea.