Juba Balthasar Russow teadis, et iidsetele estohõimudele meeldis tähistada 15. juunil viidipäeva. Ehk sobib see ka tänapäeva estodele rohkem kui mingi USA imperialistide poolt peale surutud mandipüha Hitleri sünnipäeval 20. aprillil?
Ypsiloni veergudel on juba kirjutatud «420» püha päritolust ja tähistamisest lääne kultuuriruumis. Ent «420» on endiselt üpriski lamp numbrikombinatsioon, millel puudub nii ikooniline ehk sarnane kui ka indeksiaalne ehk viitav omadus – on vaid sümbolistlik, mitmetasandiline ja keerukas lugu, mis kohaliku mandiahvi jaoks suht meelevaldselt seob kanepi ja selle suitsetamise numbrikombinatsiooniga «420».
Eesti kultuuriruumis on 6nneks olemas numbrikombinatsioon «615», mis sobib selleks palju paremini: osalt sarnaneb see sõnale «ÕIS» ja samas viitab 15. juunil aset leidvale rahvakalendripühale, mil nimeks viidipäev.
Kõiges on süüdi täht «Õ», mida mõned klaviatuurilaotused, nt ingliskeelne, ei võimalda eriti lihtsalt kirja panna. See on meid k6iki viinud selleni, et asendame tähe «Õ» numbriga «6» ja silm ka ei pilgu enam selle peale. Samm edasi on arusaamine, et sõna «ÕIS» saab ju kirjutada ka numbritega – 615. Sünnib ikooniline märk, kus sõna asemel on numbrikombinatsioon, mis visuaalselt sarnaneb sõnale; nad on seotud sarnasussuhte alusel: ÕIS→615.
Kuna «kanep» on tabusõna, maagiline ja ohtlik, siis ilmselgelt on selle tähistamiseks tarvis kolossaalsetes, võiks öelda isegi tööstuslikes kogustes peitesõnu, slängi ja žargooni. Taime kõige v6imsam osa – õisik – ja selle lühem versioon «õis» sobivad selleks väga hästi.
Me jõuame koheselt olukorda, kus rajal kanep→õis→615 hakkavad mängima kõik kultuuriväljas tegutsevad isikud ja fenomenid; kus märk muutub lisaks sarnasusele ka viitavaks ja sümbolistlikuks. Kohalikud poisid ei ole kuu pealt kukkunud ja märk «615» levib savuskeenes, mis sarnaselt igasugusele skeenele sisaldab eri elualadega tegelevaid isikuid. Numbrikombinatsioonist haaravad kinni Ladina-Eesti moosekandid ja s6nasepad ning pea kaks kümnendit võime kuulata vokaal-instrumentaalansambli 615 loomingut, mis päris sageli viitab ka tabusõnale/-taimele «kanep». Nende sulest pärineb ka järgnev muusikaline pala.