Kasvasin hoitult, suuresti maal ja paljuski vati sees. Esimesed 15 aastat oma elust elasin peaaegu täpselt Suvorka ja Soo linnaosade vahel, auto- ja raudtee vahelises kahekorruselises kortermajas. Hoov oli täis küttepuudest pungil kuure ja seal oli ainult üks garaaž.
Meil oli must kass Ott, kes nägi välja nagu Arnold Rüütel. Ühel hetkel ei tulnud ta enam koju; ilmselt jäi auto alla.
Meist üle aia vasakul elasid vanad inimesed koos koeraga ja teisel pool autoteed olid männimets, surnuaed, liivakarjäär ja punamonument, mis nüüdseks on asendatud väikese tahvlikesega. Üks üleaedne tädi lõhnas alati nagu vürtsikilu. Tal olid heledad, peaaegu läbipaistvad ja väga volüümikad lokkis juuksed. See lõhn tekitas minus alati ebamugavust, kui ta bussis mu kõrvale istus, kuigi tegelikult oli tore ja sõbralik.
Iga aasta detsembrikuus pannakse surnuaia sissepääsu juurde männipuu külge hõbevalgelt kiirgav jõulukaunistus, mis kujutab kolme inglit. Nende nägemine tekitab alati tuttavalt kurva ja nostalgilise tunde. Sellega seoses tuleb meelde, kuidas sõitsime autoga kunagi ammu detsembris koos emaga linnast koju. Ta elas sel hetkel oma elus läbi mingit keerulisemat perioodi ja kui me möödusime surnuaiast, kuhu oli parajasti kogunenud hulk inimesi kedagi ära saatma, ütles ta mulle, et soovib, et need oleksid tema matused. Mis sa selle peale ütled, kui oled 13–14, ah?
Igatahes, toda esimest kodu häbenesin ma kohutavalt. Ma ei kutsunud kunagi kedagi külla, sest dušinurk oli meil köögis ja vetsus käisime esikus kuivkäimlas. Üle koridori elas Valgevene päritolu Ida koos pojaga, kelle nimi oli Alik. Ida oli vana ja tema voodi oli justkui haiglast pärit, hõbedasest metallist võrega. Voodi taga seina peal rippus suur vaip. Ida hoidis mind väikesena palju; ta hääldas «loll» selliste avatud l-tähtedega nagu sõnas «kolle». See kõlas võõralt ja tema tõrelemist ei võtnud ma kunagi liiga tõsiselt.