Suve algusest saati on Ypsiloni toimetusele tulnud vihjeid, et Eestis on hoogustunud sünteetilise katinooni alfa-PVP tarvitamine. Allikate sõnutsi on tarvitamine aktiivne nii pealinnas kui ka mujal (näiteks Ida-Virumaal), ent eriti huvitava tendentsina on see populaarne Soomes elavate Eesti kodanike hulgas. Käesolev kirjatöö alfa-PVP-st ja selle ajaloost Eestis ilmub kahasse värske Ypsiloni artikliga sünteetiliste katinoonide levikust Soomes.

«Vannisoolade» ehk sünteetiliste katinoonide rühma kuuluv alfa-PVP on kurikuulus uimasti. Nii kohalikus kui ka välismeedias räägitakse sellest tihti kui hulluksajavast droogist, mille tarvitamise tagajärjel võid leida end uudisest pealkirjaga «Alasti mees jooksis pargis ja püüdis seksida puudega». Youtube'is leidub videolõike alfa-PVP-d pruukinud inimestest, kes hüppavad pea ees parkiva auto tagaaknasse, aelevad kontrollimatult tänavasillutisel, võbelevad ja stepptantsivad keset sõiduteed või elavad toidupoe lettide vahel üle täiesti omaette tragöödiat.

Need on häirivad kaadrid, mida osadustundlikumatel lugejatel vaadata ei soovitakski. Järgmises lühivideos näeme näiteks justkui kurjast vaimust vaevatud naisterahvast Massachusettsi tänaval, kes paistab tol hetkel elavat täiesti teises dimensioonis.

Kommentaarid
Copy