Suve algusest saati on Ypsiloni toimetusele tulnud vihjeid, et Eestis on hoogustunud sünteetilise katinooni alfa-PVP tarvitamine. Allikate sõnutsi pruugitakse ainet nii pealinnas kui ka mujal (näiteks Ida-Virumaal); eriti huvitava tendentsina on see populaarne Soomes elavate Eesti kodanike hulgas. Käesolev kirjatöö alfa-PVP-st ja selle sugulastest Soomes ilmub kahasse värske Ypsiloni artikliga alfa-PVP ajaloost Eestis.

Teada saamaks, mis toimub Soome lahe põhjakaldal sünteetiliste katinoonide nagu alfa-PVP illegaalsel turul ja tarvitajaskonnas, pöördusime kahjude vähendamise ning tõenduspõhiste uimasti- ja üledoosiennetuse meetmete edendamisega tegeleva spetsialisti, uimastite ja vaimse tervise teenistuse A-klinikkasäätiö projekti «Tänavalt laborisse» (Kadulta labraan) juhi Janne Nahkuri poole paari küsimusega.

Mida me temalt ei oodanud, oli tunniajane põhjalik loeng koos slaidiesitlusega, mis katinooniprobleemi kitsamalt ning Soome uimastite veebikaubanduse olemust ja ulatust laiemalt avas. Vormistasime Janne ettekande artikliks, et omandatud teadmisi ka lugejatega jagada.

Kommentaarid
Copy