RNV on juhtivspetsialist Õismäe täägide alal. Tema suhtlusvõrgu-kontole on üles laaditud kohaliku magala-tänavakunsti (või tänavarämpsu?) absoluutne koorekiht (või põhjakiht?). Aga isik ei tegele vaid arhiveerimisega; tema spreipihustist on seintele joonistunud kümned-sajad humanoidsed ulmad.
Teen endise töökoha köögis kohvi, kui kuulen välisukse kolinat. Lähen vaatama ja leian esikust ühe tüübi.
«Tere, tulin remonti tegema,» teatab isik esikus.
«Mis mõttes?» ei saa ma vastusest aru.
«No seina värvima,» vastab isik esikus enesekindlalt.
«Mis asja?!» küsin ma juba täiesti hämmeldunult.
Olen täielikult ära unustanud, et nädal varem kirjutasin Õismäe täägide juhtivspetsialistile RNV-le ja kutsusin teda mu tollase töökoha Pääsküla noortekeskuse skeitpargi seina oma kunstiga kaunistama. RNV oli juba mõnda aega ringi toimetanud, ent nädal varem postitas ta pildi ülilahedast albumikaanest ja ma tundsin, et pargi seinad vajavad midagi ka temalt.
Nüüd seisab suhtlusvõrgu-profiil päriselt mu ees, lihast ja luust, käes kott värvidega ja naeratus näol. Järgmisel hetkel on ta juba skeitpargis ja asub seina maalima. Just maalima, sest aerosoolide asemel on tal kaasas värvipurgid ja pintslid. Muusikat – trummi ja bassi ning breakbeati-segust EDM-i – kuulab ta maalides kaasa võetud diktofonist. Viis tundi hiljem on skeitpargi seinal kunstiteos, kus kaks humanoidset isikut teevad Jaapani firma Korg süntekal mussi.
Seejärel kaob ta tänavale ja muudab ennast nähtamatuks. Kohtan RNV-d edaspidi vaid siis, kui ta mind esimesena tervitab. Tegelikult ka – üks ääretult huvitav tõsiasi tänavakunstnike juures on nende võime end nähtamatuks muuta. Asi ei ole selles, millised nad välja näevad või mida seljas kannavad, mis nägu või tegu nad on, vaid hoiakus – veendumuses, et tänav kuulub neile ja nemad tänavale. Looduslik keskkond ja selle isendite loomulik kamo.