Rahvakirjaniku kaks aastat ja üks kuud Ypsilonis saab tänasega läbi. See teeb kokku 25 kuud. Algas see niimoodi, et oli koroonaaeg ja kõik rahvakirjaniku tööpakkujad olid hapnikumaski all. Teate küll, mis juhtub, kui raha ei ole. Siis tuli kõne toonaselt Ypsiloni toimetuse juhilt Kaidolt ja nii see läks. Siis oli kõik väga tore – ma töötasin elu parimas väljaandes, mul oli korraga toimetusetäis kõige ägedamaid tüüpe ja ma mõtlesingi, et elu on selline päikeseline, terve aasta.
Aga siis, vaadake, hakkasid need tüübid, kes hapnikumaski all olid, vaikselt terveks saama ja ma avastasin, et kirjutan juba Ypsiloni kõrvalt ka näidendit. Siis juba teist. Siis juba tegin kõrvalt mingeid firmahalturtse, sünnipäevalugusid, laulutekste, kopivraiti. Seakari! Siis, kui rahvakirjanikul oli tööga hapukapsad, olite te koroonaga hapnikumaski all, aga kui rahvakirjanik oli kolm korda järjest koroonas, ei toonud te hapnikumaski, vaid tööd! Kas te ise ka nagu saate endast aru? Mina ei käinud teid haiglas kaikaga peksmas, et kus töö on, kannatasin kodus. Surge ise ja laske teistel ka surra!
Aga asjad läksid nii kaugele, et ühel hetkel võtsin ma juba Ypsilonist poolsurnult kaks nädalat väljateenitud puhkust, kirjutasin selle jooksul näidendi, siis läksin täislaibana tööle tagasi ja kütsin edasi niimoodi, et mul polnud ka enam ühtegi laupäeva ega pühapäeva.
Ypsilonist. Vaadake, kui mujal ajakirjanduses käib rahvastiku vananemine, siis Ypsilonis käib noorenemine. Kõigepealt läks minema toimetuse juht Kaido; tema kasvatab nüüd Kundas kanu. Mahekanu. Nüüd kui helistab, räägib ka mahedama häälega. Juba Ypsiloni ajal hakkas kanadega jändama – kõigepealt Minecraftis, kirjutas loogi sellest, siis läks minema ja võttis päris kanad. Julm. Ja pärast seda istusingi ja mõtlesin, et Ypsilon, kus ma töötan, on noorteleht, ja et äkki laseks nüüd noortel olla. Enne kui ise kanad võtan...